TPL_KH_LANG_MOBILE_MENU

Monday, 06 April 2020 - Mon 04 06 2020

A+ A A-

واکنش برادر شهید فهمیده به حذف درس "رهبر کوچک"

برادر شهید فهمیده رئیس بسیج کتابخانه ملی شد

واکنش برادر شهید فهمیده به حذف درس "رهبر کوچک"/ این اقدام زنگ خطری برای همسویی با افکار دشمن است

 

حذف این عنوان درسی هرچند که به گفته آموزش و پرورش به عمد صورت نگرفته و در اینده جبران می شود اما زنگ خطری برای همسویی با افکار دشمن است و برای پاک کردن این ذهنیت هیچ راهی جز بازگرداندن عنوان درس وجود ندارد.
 
 
اطلاعات روز# پس از انتشار مطلب گستاخانه یکی از نشریه های رژیم صهیونیستی در خصوص تغییر استراتژیک در کشور ایران و از بین بردن روحیه شهادت طلبی در بین اینده سازان کشور و اشاره مستقیم به درس "رهبر کوچک" به عنوان یک نماد و تقویت روحیه شهادت طلبی در بین دانش آموزان ایرانی آموزش و پرورش در اقدامی غیرقابل توجیه این درس را از کتب پایه ششم ابتدایی حذف کرد تا شروع سال تحصیلی 95-96 در اولین گام با حواشی بسیاری روبه رو شود.

در این راستا خبرنگار گروه اجتماعی اطلاعات روز در گفت و گوی تلفنی نظر برادر شهید "حسین فهمیده" را جویا شد.

مجید فهمیده برادر شهید حسین فهمیده با ابراز ناراحتی از اقدام رخ داده اظهار کرد: باتوجه به اینکه فداکاری در راستای شهادت طلبی وجود دارد اما شهادت طلبی خود موضوعی مجزا و یک نماد قلمداد می شود.

وی گفت: عملیات استشهادی که شهید فهمیده با صحه حضرت امام ره و اذن ولی انجام داد به حرکتی استراتژیک برای انصار حزب الله لبنان بدل شد تاجایی که یکی از شهدای لبنان در وصیت خود از شهید فهمیده یاد می کند.

برادر شهید فهمیده با اشاره به پیام حضرت امام خمینی "ره" که در راستای شهادت حسین فهمیده فرمود:
"رهبر ما آن طفل سیزده‌ساله‌ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم بزرگ‌تر است، با نارنجک، خود را زیر تانک دشمن انداخت و آن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید." مطرح کرد: شاخص کلام امام ره درخصوص "رهبر کوچک" نشان دهنده راه برای جامعه مستضعفین و پرچمی برای انقلابی فکر کردن دانش آموزان کشور است تا نسل نوجوان کشور در پایه ششم ابتدایی بداند چه امام بزرگی  با کلام شیوایی داشته اند.

برادر شهید فهمیده ادامه داد: شهید فهمیده هایی که به شهادت رسیدند منجر به تشکیل بنیادی به نام بسیج دانشجویی شدند که پس از مدت ها برای اولین بار در کتب درسی دانش آموزی نامی از بسیج دانش آموزی به یمن شهادت شهید فهمیده برده شود چراکه بسیج دانش آموزی یکی از نمادهای اصلی نظام است.

وی با اشاره به حذف یک باره درس گفت: حذف این عنوان درسی هرچند که به گفته آموزش و پرورش به عمد صورت نگرفته و در اینده جبران می شود اما زنگ خطری برای همسویی با افکار دشمن است و برای پاک کردن این ذهنیت هیچ راهی جز بازگرداندن عنوان درس وجود ندارد.

مجید فهمیده در پاسخ به سوال خبرنگار اطلاعات روز مبنی بر اینکه آیا واکنش رسمی پس از حذف عنوان درس صورت گرفته است یا خیر بیان کرد: همانطور که دوستان ویاران انقلابی عکس العمل خود را از حذف درس ابراز کردند بنده نیز به عنوان عضوی از خانواده بزرگ شهید تکلیفم را انجام داده و علی رغم گفت و گوها روز گذشته با معاونت پژوهشی وزارت آموزش و پرورش دیداری انجام دادم.

وی ادامه داد: در این دیدار مسئولین آموزش و پرورش هدف از حذف درس را تکمیل درس در سطح گسترده تر درباب زندگی شهید فهمیده و بسیج دانشجویی بیان کرده و وعده دادند که سال آینده این عنوان درسی در کتب پایه هفتم قرار بگیرد.

برادر شهید فهمیده در پایان خاطر نشان کرد: ناراحت کننده است که پس از هشدارهای مکرر رهبرانقلاب در خصوص پدیده نفوذ و حساسیت رژیم صهیونیستی بر درس "رهبر کوچک"؛ آموزش و پرورش اقدام به حذف این درس بکند چه بسا بهتر بود که اگر تغییری لازم است در همین سال اعمال می شد.