TPL_KH_LANG_MOBILE_MENU

Monday, 06 April 2020 - Mon 04 06 2020

A+ A A-

دانش آموزان با هوشیاری ادامه دهنده راه شهید فهمیده باشند

خبرگزاری تسنیم: برادر شهید حسین فهمیده درجمع دانش‌آموزان ۱۳ ساله بندرعباسی گفت: دانش آموزان این مرز وبوم در سنگر علم و دانش با هوشیاری راه شهید فهمیده را ادامه داده و آماده دفاع از میهن اسلامی باشند.دانش آموزان با هوشیاری ادامه دهنده راه شهید فهمیده باشند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، مجید فهمیده اظهارکرد: تانک‌های امروز دشمن، تانک‌های فرهنگی هستند، این تانک ها، غیرت و فرهنگ اسلامی را مورد هدف قرار داده و گلوله‌های آنها نهفته در قالب مد، لباس و افکار غربی، به سمت فهمیده‌ها در حال شلیک است.

وی با اشاره به اینکه در لبنان نیز تانک های اسرائیلی توسط فهمیده‌های لبنانی منهدم شده و از کار افتاده‌اند، افزود: دانش‌آموزان ایرانی همه، فهمیده‌های امروز و سربازان ولایت هستند.

برادر شهید حسین فهمیده با اشاره به برخی از خاطرات این شهید، بیان کرد: قبل از انقلاب، حسین با یکی از دوستانش از کرج به سمت تهران در حرکت بودند که در میان راه، راننده ماشین به خواسته حسین در محل پارک چیتگر توقف کرد و در آنجا حسین و دوستش با ترس و لرز، برای برداشتن اعلامیه ها، خودشان را به چند بشکه در کنار درختان رساندند.

وی با بیان اینکه حسین و دوستش تعدادی از اعلامیه‌های پنهان شده در بشکه‌ها را برداشته و به سمت تهران حرکت کردند، گفت: در همان پارک ماموران جنگل‌بانی به آنها مشکوک شده و جلوی حسین و دوستش را گرفته و آنها را به  اداره جنگل بانی منتقل کردند.

برادر شهید فهمیده با اظهار اینکه در آن محل به حسین و دوستش بسیار توهین شده و دوستش از شدت ترس به گریه افتاده بود، بیان کرد: تنها پاسخ حسین به سوالات مکرر ماموران جنگلبانی مبنی براینکه اعلامیه‌ها را از کجا آورده‌اند و به کجا می‌بردند، این بود که «من با شما حرفی ندارم و باید رئیس تان را ببینم».

وی افزود: نهایتا حسین و دوستش را نزد رئیس جنگل بانی بردند و حسین با دیدن او گفت، که «ما از بچه‌های حاج‌آقا قربانی هستیم و رمزمان هم هرروزتان نورورز، نوروزتان پیروز» است.

مجید فهمیده تصریح کرد: این خاطره بیانگر این است که حسین، مدت ها پیش از شهادتش در فعالیت‌های انقلاب نیز حضور داشته و سعی می‌کرده هم‌ سن و سالان خود را به این امر سوق دهد.

برادر شهید فهمیده با بیان نحوه شهادت حسین، در پاسخ به سوال دانش‌آموزان مبنی براینکه چرا این شهید نارنجک‌ها را زیر تانک پرتاب نکرده و خودش همراه با نارنجک به زیر تانک رفته است، گفت: این سوالی است که در ذهن بسیاری از دانش‌آموزان بوجود می‌آید و جواب آن نیز به نقل از شاهدان و هم رزمانش گفته شده است.

وی افزود: آن زمان عملیاتی با عنوان 45روز اول مقاومت درحال اجرا بود و کسانی که لحظه شهادت حسین را روایت می‌کنند، می‌گویند که ما درحال مراقبت از پل خرمشهر به آبادان بودیم تا دشمن به این پل نرسد.

مجید فهمیده با بیان اینکه در همین هنگام دشمن، خود را به ابتدای پل رسانده است، خاطرنشان کرد: در همان زمان آر پی جی زن، تانک موردنظر را هدف قرار داد اما رزمندگان متوجه شدند که این تانک در برابر گلوله آر پی جی صدمه نمی‌بیند و فقط باید زنجیر آن پاره گردد، تا از کار بیفتد.

برادر شهید حسین فهمیده بیان کرد: حسین با شنیدن این موضوع شروع به جمع‌آوری نارنجک کرد و پس از آن خود را به گونه‌ای که دشمن متوجه نشود، به تانک سرستون می رساند.

وی با بیان اینکه حسین نارنجک ها را زیر زنجیرهای تانک کار گذاشته و با انفجار آنها تانک از کار افتاده بود و مانع حرکت سایر تانک‌ها و نیروهای دشمن شد، خاطرنشان کرد: دشمن نیز که متوجه این موضوع شده بود، او را هدف قرار داد و به شهادت رساند.

برادر شهید حسین فهمیده، اظهار کرد: امروز نیز دشمن به دنبال این است تا فهمیده و فرهنگ فهمیده‌ها را از بین ببرد و سعی می‌کند تا این هدف شوم خود را بوسیله شبکه‌های ماهواره‌ای و حتی در قالب لباس به نوجوانان و آینده‌سازان ما منتقل کند.

مجید فهمیده با تاکید براینکه امروز سه نکته بسیار مهم که مورد تاکید رهبری است، تصریح کرد: تحصیل، تهذیب و ورزش باید مدنظر دانش‌آموزان باشد و کسی که در این موارد سعی و کوشش نماید، نارنجکی را زیر تانک دشمن انداخته است.

برادر شهید فهمیده بیان کرد: امروز فهمیده‌های ایران اسلامی هوشیار، شجاع و ولایی هستند و قطعا در آینده نزدیک بندرعباس پر از فهمیده‌های ایستاده بر قله‌های علمی خواهد بود.